2012 m. sausio 9 d., pirmadienis

Riešinės (wrist warmers)

Prieš kelis metus mama atsinešė į namus ligą - riešinių mezgimą. Nors esu mėgėja viską išbandyti pati, ilgai laikiausi prieš šią bacilą. Gal būtų ir pavykę, bet viena draugė pamatė mamos megztąsias ir niekaip nenustojo jų girti. Nebuvo kitos išeities kaip tik prisižadėti numegzti jai porą Kalėdoms.
Prisižadėti numegzti riešines labai paprasta, bet įvykdyti pažadą daug sudėtingiau. Laimei šį kartą atsilaikiau pagundai darbą atidėti paskutinei savaitei ir ėmiausi mezgimo du mėnesiai iki Kalėdų.
Mama riešinių porą numezga per du vakarus. Aš savo pirmąsiais keturias poras mezgiau du mėnesius. Tiksliau sakant du mėnesius vėriau karoliukus, mezgiau, ardžiau, vėriau, mezgiau, ardžiau, mezgiau, ardžiau, bet savo pasiekiau. Tik va dabar sergu riešinėmis nepagydomai.

Kelios bendros pastabos.
Dažniausiai ant virbalų užmetu 50 akių.
Tradiciškai mezgu ripsu - visose eilėse mezgama tik gerosiomis akimis.
Negalima megzti labai laisvai, nes karoliukai lįs į blogąją pusę. Tačiau nepatarčiau megzti ir labai tampriai. Siūlyčiau visada pasidaryti mėginėlį, ypač, jei naudojami neišbandyti anksčiau siūlai.
Karoliukus įmezginėjau iš išvirkščiosios riešinių pusės. Trumpai sakant, pusė su karoliukais mezgant yra nusukta nuo manęs.
Riešinėms megzti naudojamų schemų tušti langeliai reiškia ne mezginio akis, bet tarpelius tarp akių, o pilni langeliai - tarpus, kuriuose įmezgami karoliukai.
Vienas svarbiausių dalykų - gražus kraštas, todėl reikia teisingai išmegzti akis kraštuose. Aš asmenišai tai darau taip: kiekvienoje eilėje pirmąją akį nukeliu ant dešiniojo virbalo, permetu siūlą į priešingą nuo savęs pusę, grąžinu pirmąją akį ant kairiojo virbalo ir permezgu ją gerąja akimi. Kiekvienos eilės paskutiniąją akį permezgu gerąja akimi.
Nieko baisaus, jei kraštas išėjo ne visai lygus, kadangi jį galima apnerti, bet darau tai, jau susiuvusi riešines. Tiesą sakant, kuo daugiau riešinių mezgu, tuo labiau man patinka jas apnerti.
Prieš susiuvant, riešines ištempiu: prismaigstau lygiai patempdama kraštus prie lyginimo lentos, supurškiu vandeniu ir palieku išdžiūti. Jei skubu, džiovinu plaukų džiovintuvu.


Pirmosios riešinės buvo megztos iš Grignasco Flavia Baby merino vilnos, 50g=200m. Mezgiau 1.5mm storio virbalais. Vienai porai visiškai pakanka vieno kamuoliuko siūlų. Karoliukų dydžio nepasakysiu, bet maždaug 3mm. Riešinių porai reikia 288+22(apnėrimui) stiklinių karoliukų.
Megzta 50 rašto eilių +6 kraštinės eilės (po 3 pradžioje ir pabaigoje).
Apnėrimo karoliukus irgi reikia susiverti ant siūlo. Apneriama žemais stulpeliais tik kas 5 stulpelius įneriamas karoliukas.
Kadangi karoliukai dideli, tai ir riešinės grubokos gavosi, bet labai labai minkštos. Dar nespėjus pabaigti buvo nusavintos mano vyresnėlės.Tie patys siūlai tik šį kartą 798 2.5mm plastikiniai perliukai, o virbalai 1.25mm storio. 76+6 eilės. Deja, neturiu visiškai išbaigtų riešinių nuotraukos. Vienintelis šių riešinių trūkumas - plastikiniai perliukai yra linkę nusilupti.Galiausiai žadėtosios riešinės draugei.Labiausiai pamėgti Drops Fabel Superwash siūlai; 50g=205m; 1.25mm storio virbalai. Dviem riešinėms sunaudojau 1256 akrilinius karoliukus.
76+6 eilės.
Apnėrimas: į trečiąją pagrindo akį neriame du stulpelius su užmetimu, viena akis, du stulpeliai su užmetimu į tą pačią trečiąją akį kaip ir pirmieji du stulpeliai. Praleidžiame dvi pagrindo akis ir į trečiąją akį neriame žemą stulpelį. Kartojame nuo pradžių.
Apnėrimui naudojamas 1mm vąšelis.

Dovanota savos gamybos maišelyje.

2 komentarai:

  1. Niekada nebūčiau sugalvojusi riešinės krašte išmegzti pirmąją akį (jas išmezginėju tik skaroms). Aš irgi paskutiniąją akį išmezgu kaip gerą, tik naujoje eilėje siūlą apsuku nenukėlusi akies, o pirmąją akį paprastai nukeliu. Reikės pabandyti ir šį variantą.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Čia ne mano sugalvota - radau vienoje iš mezgimo knygų. Pačios naudojąmą būdą irgi išbandžiau, bet šitas labiau prigijo. Kraštas gaunasi grandinėle tik smulkesne.

    AtsakytiPanaikinti