2014 m. kovo 20 d., ketvirtadienis

Irisiniai skanėstai (Fudge)

Šią savaitę ruošėmės antram mokyklinės mugės etapui.
Praėjusį kartą virėm muilą (pasidalinsiu nuotraukomis vėliau).
Parduotas muilas buvo labai greitai, tik kažkodėl visi vis bandė jį suvalgyti :) - vis klausinėjo "ar tai valgoma". Todėl šį kartą mes nusprendėme padaryti kažką panašaus, tik valgomo.
Taigi - irisinis skanėstas.


Kai sakau irisinis, turiu omenyje irisinius saldainius. Bet ne tuos visiems gerai žinomus tąsius (įsivaizduoju kiek jūsų nusivils tai perskaičiusios), o minkštus - trapius. Nežinau ar yra lietuvių kalboje koks geriau tinkamas terminas jiems apibūdinti. Anglai tokius skanėstus vadina 'fudge'.

Skanėstams reikės:
375gramų kondensuoto pieno su cukrumi
150 ml pieno
450 gramų cukraus (skanėsto skonis ir spalva skirsis, priklausomai nuo to, kokį cukrų naudosit)
115 gramų sviesto


Visus ingredientus supilam į nepridegantį indą. Aš naudojau špižinę keptuvę ir verdam vis maišydami ant vidutinės ugnies iki mūsų skanėstų masė pasieks 118C laipsnių.


Išvirtą masę intensyviai maišome maždaug 10 minučių iki ims tirštėti ir keisti struktūrą. Aš pasinaudojau mikseriu.
Tirštėjančią masę sukrėčiau į kepimo popierium išklotą skardą ir išlyginau- būkit atsargūs, masė vis dar karšta. Išlygintos masės paviršiuje iškart įspaudžiame reljefinius raštus. Sausainių formelių ar picos peilio pagalba išpjauname skanėstus, kurie jau po 5-10 minučių atvės ir sukietės.
Reljefinius raštus spausti visai nebūtina. Man skanėstas labai gražiai atrodo supjaustytas paprastais kubeliais. Galima skanėstus praturtinti džiovintais vaisiai, riešutais, linų sėmenimis... Tokie skanėstai gali tapti puikia dovana kad ir Kalėdų proga arba šiaip einant į svečius.
Skanaus.


Receptą radau čia/here you will the original recipe.

2 komentarai: